Проекти регуляторних актів та АРВ «Про місцеві податки і збори на 2020 рік»

 
 


                                                                                                                          ПРОЕКТ

                                   ВИШНОПІЛЬСЬКА  СІЛЬСЬКА РАДА

                           ТАЛЬНІВСЬКОГО  РАЙОНУ  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

                                 _____СЕСІЯ СІЛЬСЬКОЇ  РАДИ У11 СКЛИКАННЯ                  

                    РІШЕННЯ

 

_______ 2019 року                                                                   №________

   

Про встановлення місцевих

податків і зборів на 2020 рік 

 

      Відповідно до статті 10,  пункту 12.3 статті 12, статтей 265, 266, 267, 268, 268-1, 291-295  Податкового кодексу України ( далі - ПКУ)  із змінами, Закону України  «Про засади державної  регуляторної політики  у сфері  господарської діяльності» , відповідно до пункту 24 частини 1 статті 26  Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні ”, враховуючи, протокол  наради з суб’єктами  мікро та малого підприємництва села від 10.04.2019 року,  аналіз регуляторного впливу,  експертний висновок  постійної комісії з питань планування, бюджету та фінансів , пропозиції Державної регуляторної служби від ______,  сільська рада ВИРІШИЛА :

 

      1. Встановити з 1 січня 2020 року на території  Вишнопільської     сільської ради    місцеві податки і збори    :

  -  1.1  податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  згідно додатку 1;

  -  1.2.транспортний податок, згідно додатку 2;

  -  1.3. туристичний збір, згідно додатку 3;

  -  1.4. збір за місця для паркування транспортних засобів, згідно додатку 4;

  -  1.5. єдиний податок, згідно додатку 5.  

     2.Секретарю сільської ради :

     2.1.  оприлюднити  це рішення  в  одному з районних друкованих ЗМІ  та на  Інтернет - сайті сільської ради  у десятиденний строк після його прийняття та підписання.

     2.2. відповідно до п.п.12.3.3. п.12.3. статті 12 ПКУ,надіслати рішення в електронному вигляді у десятиденний строк з дня його прийняття  до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів, але не пізніше 1 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів.

      3.Дане рішення набирає чинності з  дня  його оприлюднення, але не раніше  01.01.2020року.

      4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань планування,  бюджету, та фінансів.

 

Сільський голова                                                                                    Т.Гудзенко

                                                                                                  Додаток  1

                                                                                   до рішення сільської ради

                                                                                   від _____2019 №________

 

       1.Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

  1. Визначення понять згідно п.п. 14.1.129 п.14.1 статті 14  ПКУ:

 1.1.2. об’єкти житлової нерухомості - будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки;

 1.1.3. будівлі, віднесені до житлового фонду, поділяються на такі типи:

а) житловий будинок - будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості. Житловий будинок садибного типу - житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень;

б) прибудова до житлового будинку - частина будинку, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;

в) квартира - ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання;

г) котедж - одно-, півтораповерховий будинок невеликої житлової площі для постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;

ґ) кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах - ізольовані помешкання в квартирі, в якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів;

1.1.4.  садовий будинок - будинок для літнього (сезонного) використання, який в питаннях      нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків;

1.1.5. дачний будинок - житловий будинок для використання протягом року з метою позаміського відпочинку;

1.1.6. об’єкти нежитлової нерухомості - будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду. У нежитловій нерухомості виділяють:

а) будівлі готельні - готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;

б) будівлі офісні - будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;

в) будівлі торговельні - торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;

г) гаражі - гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;

ґ) будівлі промислові та склади;

д) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);

е) господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо;

є) інші будівлі;

 

     1.2. згідно п. 266.1.статті 266 ПКУ платниками  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є:

-       є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості;

 

     1.3.згідноп.п.266.2.1 п.266.2 статті 266 ПКУ,об’єктами  оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка;

 

    1.3.1. Не є об’єктом оподаткування:

а) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

б) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) гуртожитки;

ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад;

д) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;

е) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства" (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку;

з) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств;

и) об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність;

і) будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг;

ї) об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення та відпочинку дітей, а також дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення і відпочинку дітей, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

й) об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів фізичного здоров’я населення, центрів з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних споруд всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

к) об’єкти нежитлової нерухомості баз олімпійської та паралімпійської підготовки. Переліктаких баз затверджується Кабінетом Міністрів України;

 

    1.4. згідно п.п. 266.3.1. п.266.3. статті 266 ПКУ, базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

 База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

 

      1.5. згідно п.п. 266.4.1. п.266.4 статті 266 ПКУ, база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

 а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

 в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

     Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік);

1.6. Встановлені  пільги з податку  для фізичних осіб не застосовуються до:

об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої  пунктом 1.5.;

об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Сільською радою встановлені пільги зі салати податку, вказані в таблиці 2.

 

      1.7.ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської ради  залежно від місця розташування  та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткуваннязгідно таблиці 1, що  додається.

 

      1.8. згідно п.п. 266.6.1. п.266.6. статті 266 ПКУ, базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року;

      1.9.порядок обчислення суми податку  передбачений   п.266.7 статті 266 ПКУ:

      Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у такому порядку:

а) за наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до пункту 1.5.  та відповідної ставки податку;

б) за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до  пункту 1.5. та відповідної ставки податку;

в) за наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до  пункту 1.5., та відповідної ставки податку;

г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів "б" і "в" цього пункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об’єктів житлової нерухомості;

ґ) за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів "а"-"г" цього пункту, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

 

     1.10.строки сплати податку визначені п.266.10 статті 266 ПКУ:

     Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

 

Секретар ради                                                                  Л.Жарун                                                               

Таблиця 1

до додатку 1 про ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням    сільської ради _____ 2019 р. № ________

СТАВКИ
податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки1

Ставки встановлюються на 2020  рік та вводяться в дію з 01.01.2020 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об’єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:

 

Код області

71

Код району

240

Код згідно з КОАТУУ

 

Найменування адміністративно-

територіальної одиниці або
населеного пункту, або території

об’єднаної територіальної громади

                с.Вишнопіль  

Класифікація будівель та споруд2

Ставки податку3 за 1 кв. метр
(відсотків розміру мінімальної заробітної плати)

 

код2

найменування2

для юридичних осіб

для фізичних осіб

 

1 зона4

2 зона4

3 зона4

1 зона4

2 зона4

3 зона4

 

11

Будівлі житлові

 

111

Будинки одноквартирні

 

1110

Будинки одноквартирні5

 

1110.1

Будинки одноквартирні масової забудови

0,10

 

 

0,10

 

 

 

1110.2

Котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності

0,10

 

 

0,10

 

 

 

1110.3

Будинки садибного типу

0,10

 

 

0,10

 

 

 

1110.4

Будинки дачні та садові

0,10

 

 

0,10

 

 

 

112

Будинки з двома та більше квартирами

 

1121

Будинки з двома квартирами5

 

1121.1

Будинки двоквартирні масової забудови

0,10

 

 

0,10

 

 

 

1121.2

Котеджі та будинки двоквартирні підвищеної комфортності

0,10

 

 

0,10

 

 

 

1122

Будинки з трьома та більше квартирами5

 

1122.1

Будинки багатоквартирні масової забудови

0,10

 

 

0,10

 

 

 

1122.2

Будинки багатоквартирні підвищеної комфортності, індивідуальні

0,10

 

 

0,10

 

 

 

1122.3

Будинки житлові готельного типу

0,10

 

 

0,10

 

 

 

113

Гуртожитки5

 

1130.1

Гуртожитки для робітників та службовців

х

 

 

х

 

 

 

1130.2

Гуртожитки для студентів вищих навчальних закладів5

х

 

 

х

 

 

 

1130.3

Гуртожитки для учнів навчальних закладів5

х

 

 

х

 

 

 

1130.4

Будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів5

х

 

 

х

 

 

 

1130.5

Будинки дитини та сирітські будинки5

х

 

 

х

 

 

 

1130.6

Будинки для біженців, притулки для бездомних5

х

 

 

х

 

 

 

1130.9

Будинки для колективного проживання інші

х

 

 

х

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Будівлі нежитлові

 

121

Готелі, ресторани та подібні будівлі

 

1211

Будівлі готельні

 

1211.1

Готелі

0,50

 

 

0,50

 

 

 

1211.2

Мотелі

0,50

 

 

0,50

 

 

 

1211.3

Кемпінги

0,50

 

 

0,50

 

 

 

1211.4

Пансіонати

0,50

 

 

0,50

 

 

 

1211.5

Ресторани та бари

0,50

 

 

0,50

 

 

 

1212

Інші будівлі для тимчасового проживання

 

1212.1

Туристичні бази та гірські притулки

х

 

 

х

 

 

 

1212.2

Дитячі та сімейні табори відпочинку

х

 

 

х

 

 

 

1212.3

Центри та будинки відпочинку

х

 

 

х

 

 

 

1212.9

Інші будівлі для тимчасового проживання, не класифіковані раніше

х

 

 

х

 

 

 

122

Будівлі офісні

 

1220

Будівлі офісні5

 

1220.1

Будівлі органів державного та місцевого управління5

х

 

 

х

 

 

 

1220.2

Будівлі фінансового обслуговування

х

 

 

х

 

 

 

1220.3

Будівлі органів правосуддя5

х

 

 

х

 

 

 

1220.4

Будівлі закордонних представництв5

х

 

 

х

 

 

 

1220.5

Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств

0,15

 

 

0,15

 

 

 

1220.9

Будівлі для конторських та адміністративних цілей інші

0,15

 

 

0,15

 

 

 

123

Будівлі торговельні

 

1230

Будівлі торговельні

 

1230.1

Торгові центри, універмаги, магазини

0,25

 

 

0,25

 

 

 

1230.2

Криті ринки, павільйони та зали для ярмарків5

-

 

 

 -

 

 

 

1230.3

Станції технічного обслуговування автомобілів

0,25

 

 

0,25

 

 

 

1230.4

Їдальні, кафе, закусочні тощо

0,25

 

 

0,25

 

 

 

1230.5

Бази та склади підприємств торгівлі і громадського харчування

0,25

 

 

0,25

 

 

 

1230.6

Будівлі підприємств побутового обслуговування

0,25

 

 

0,25

 

 

 

1230.9

Будівлі торговельні інші

0,25

 

 

0,25

 

 

 

124

Будівлі транспорту та засобів зв’язку

 

1241

Вокзали, аеровокзали, будівлі засобів зв’язку та пов’язані з ними будівлі

 

1241.1

Автовокзали та інші будівлі автомобільного транспорту

х

 

 

х

 

 

 

1241.2

Вокзали та інші будівлі залізничного транспорту

х

 

 

х

 

 

 

1241.3

Будівлі міського електротранспорту

х

 

 

х

 

 

 

1241.4

Аеровокзали та інші будівлі повітряного транспорту

х

 

 

х

 

 

 

1241.5

Морські та річкові вокзали, маяки та пов’язані з ними будівлі

х

 

 

х

 

 

 

1241.6

Будівлі станцій підвісних та канатних доріг

х

 

 

х

 

 

 

1241.7

Будівлі центрів радіо- та телевізійного мовлення, телефонних станцій, телекомунікаційних центрів тощо

х

 

 

х

 

 

 

1241.8

Ангари для літаків, локомотивні, вагонні, трамвайні та тролейбусні депо

х

 

 

х

 

 

 

1241.9

Будівлі транспорту та засобів зв’язку інші

х

 

 

х

 

 

 

1242

Гаражі

 

1242.1

Гаражі наземні

0,5

 

 

0,5

 

 

 

1242.2

Гаражі підземні

0,5

 

 

0,5

 

 

 

1242.3

Стоянки автомобільні криті

0,5

 

 

0,5

 

 

 

1242.4

Навіси для велосипедів

х

 

 

х

 

 

 

125

Будівлі промислові та склади

 

1251

Будівлі промислові5

 

1251.1

Будівлі підприємств машинобудування та металообробної промисловості5

х

 

 

х

 

 

 

1251.2

Будівлі підприємств чорної металургії5

х

 

 

х

 

 

 

1251.3

Будівлі підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості5

х

 

 

х

 

 

 

1251.4

Будівлі підприємств легкої промисловості5

х

 

 

х

 

 

 

1251.5

Будівлі підприємств харчової промисловості5

      х

 

 

х

 

 

 

1251.6

Будівлі підприємств медичної та мікробіологічної промисловості5

х

 

 

х

 

 

 

1251.7

Будівлі підприємств лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості5

х

 

 

х

 

 

 

1251.8

Будівлі підприємств будівельної індустрії, будівельних матеріалів та виробів, скляної та фарфоро-фаянсової промисловості5

х

 

 

х

 

 

 

1251.9

Будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне5

х

 

 

х

 

 

 

1252

Резервуари, силоси та склади

 

1252.1

Резервуари для нафти, нафтопродуктів та газу

0,50

 

 

0,50

 

 

 

1252.2

Резервуари та ємності інші

0,50

 

 

0,50

 

 

 

1252.3

Силоси для зерна

0,50

 

 

0,50

 

 

 

1252.4

Силоси для цементу та інших сипучих матеріалів

0,50

 

 

0,50

 

 

 

1252.5

Склади спеціальні товарні

0,50

 

 

0,50

 

 

 

1252.6

Холодильники

0,50

 

 

0,50

 

 

 

1252.7

Складські майданчики

0,50

 

 

0,50

 

 

 

1252.8

Склади універсальні

0,50

 

 

0,50

 

 

 

1252.9

Склади та сховища інші5

0,50

 

 

0,50

 

 

 

126

Будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення

 

1261

Будівлі для публічних виступів

 

1261.1

Театри, кінотеатри та концертні зали

х

 

 

х

 

 

 

1261.2

Зали засідань та багатоцільові зали для публічних виступів

х

 

 

х

 

 

 

1261.3

Цирки

х

 

 

х

 

 

 

1261.4

Казино, ігорні будинки

1,00

 

 

1,00

 

 

 

1261.5

Музичні та танцювальні зали, дискотеки

х

 

 

х

 

 

 

1261.9

Будівлі для публічних виступів інші

1,00

 

 

1,00

 

 

 

1262

Музеї та бібліотеки

 

1262.1

Музеї та художні галереї5

х

 

 

х

 

 

 

1262.2

Бібліотеки, книгосховища5

х

 

 

х

 

 

 

1262.3

Технічні центри

х

 

 

х

 

 

 

1262.4

Планетарії5

х

 

 

х

 

 

 

1262.5

Будівлі архівів5

х

 

 

х

 

 

 

1262.6

Будівлі зоологічних та ботанічних садів5

х

 

 

х

 

 

 

1263

Будівлі навчальних та дослідних закладів

 

1263.1

Будівлі науково-дослідних та проектно-вишукувальних установ

х

 

 

х

 

 

 

1263.2

Будівлі вищих навчальних закладів

х

 

 

х

 

 

 

1263.3

Будівлі шкіл та інших середніх навчальних закладів5

х

 

 

х

 

 

 

1263.4

Будівлі професійно-технічних навчальних закладів5

х

 

 

х

 

 

 

1263.5

Будівлі дошкільних та позашкільних навчальних закладів5

х

 

 

х

 

 

 

1263.6

Будівлі спеціальних навчальних закладів для дітей з особливими потребами5

х

 

 

х

 

 

 

1263.7

Будівлі закладів з фахової перепідготовки

х

 

 

х

 

 

 

1263.8

Будівлі метеорологічних станцій, обсерваторій5

х

 

 

х

 

 

 

1263.9

Будівлі освітніх та науково-дослідних закладів інші5

х

 

 

х

 

 

 

1264

Будівлі лікарень та оздоровчих закладів

 

1264.1

Лікарні багатопрофільні територіального обслуговування, навчальних закладів5

х

 

 

х

 

 

 

1264.2

Лікарні профільні, диспансери5

х

 

 

х

 

 

 

1264.3

Материнські та дитячі реабілітаційні центри, пологові будинки5

х

 

 

х

 

 

 

1264.4

Поліклініки, пункти медичного обслуговування та консультації5

х

 

 

х

 

 

 

1264.5

Шпиталі виправних закладів, в’язниць та Збройних Сил5

х

 

 

х

 

 

 

1264.6

Санаторії, профілакторії та центри функціональної реабілітації5

х

 

 

х

 

 

 

1264.9

Заклади лікувально-профілактичні та оздоровчі інші5

х

 

 

х

 

 

 

1265

Зали спортивні5

 

1265.1

Зали гімнастичні, баскетбольні, волейбольні, тенісні тощо

х

 

 

х

 

 

 

1265.2

Басейни криті для плавання

х

 

 

х

 

 

 

1265.3

Хокейні та льодові стадіони криті

х

 

 

х

 

 

 

1265.4

Манежі легкоатлетичні

х

 

 

х

 

 

 

1265.5

Тири

0,01

 

 

0,01

 

 

 

1265.9

Зали спортивні інші

0,01

 

 

0,01

 

 

 

127

Будівлі нежитлові інші

 

1271

Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства5

 

1271.1

Будівлі для тваринництва5

х

 

 

х

 

 

 

1271.2

Будівлі для птахівництва5

х

 

 

х

 

 

 

1271.3

Будівлі для зберігання зерна5

       х

 

 

х

 

 

 

1271.4

Будівлі силосні та сінажні5

х

 

 

х

 

 

 

1271.5

Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства5

х

 

 

х

 

 

 

1271.6

Будівлі тепличного господарства5

х

 

 

х

 

 

 

1271.7

Будівлі рибного господарства5

х

 

 

х

 

 

 

1271.8

Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва5

х

 

 

х

 

 

 

1271.9

Будівлі сільськогосподарського призначення інші5

       х

 

 

х

 

 

 

1272

Будівлі для культової та релігійної діяльності5

 

1272.1

Церкви, собори, костьоли, мечеті, синагоги тощо5

х

 

 

х

 

 

 

1272.2

Похоронні бюро та ритуальні зали

0,50

 

 

0,50

 

 

 

1272.3

Цвинтарі та крематорії5

х

 

 

х

 

 

 

1273

Пам’ятки історичні та такі, що охороняються державою5

 

1273.1

Пам’ятки історії та архітектури5

х

 

 

х

 

 

 

1273.2

Археологічні розкопки, руїни та історичні місця, що охороняються державою5

       х

 

 

х

 

 

 

1273.3

Меморіали, художньо-декоративні будівлі, статуї5

х

 

 

х

 

 

 

1274

Будівлі інші, не класифіковані раніше5

 

1274.1

Казарми Збройних Сил5

х

 

 

х

 

 

 

1274.2

Будівлі поліцейських та пожежних служб5

х

 

 

х

 

 

 

1274.3

Будівлі виправних закладів, в’язниць та слідчих ізоляторів5

х

 

 

х

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1274.4

Будівлі лазень та пралень

0,1

 

 

0,1

 

 

 

1274.5

Будівлі з облаштування населених пунктів

 Господарські (присадибні) будівлі

х

 

 

х

 

 

 

                         

                  Допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, 0,00                                          0,00

                  гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси,

                  котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо

__________

 

1У разі встановлення ставок податку, відмінних на територіях різних населених пунктів адміністративно-територіальної одиниці, за кожним населеним пунктом ставки затверджуються окремими додатками.

2Класифікація будівель та споруд, код та найменування зазначаються відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Держстандарту від 17 серпня 2000 р. № 507.

3Ставки податку встановлюються з урахуванням норм підпункту 12.3.7 пункту 12.3 статті 12, пункту 30.2 статті 30, пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України і зазначаються десятковим дробом з трьома (у разі потреби чотирма) десятковими знаками після коми.

4У разі визначення у рішенні про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зон адміністративно-територіальної одиниці, щодо якої приймається рішення, ставки встановлюються залежно від зони. Без урахування зони ставки зазначаються у графі “1 зона”.

5Об’єкти нерухомості, що класифікуються за цим підкласом, звільняються/можуть звільнятися повністю або частково від оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до норм підпункту 266.2.2 пункту 266.2 та пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України.

 

Секретар ради                                                                                                                      Л.Жарун

 

                                                                                                                         Додаток 2

                                                                                     до рішення сільської  ради

                                                                                      від ______2019 №________

 

 

 

2.Транспортний податок

 

2.1.Відповідно до пункту 267.1.1. статті 267 Податкового кодексу України ( далі –ПКУ)  Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктами оподаткування.

2.2. Об’єктом оподаткування згідно з пунктом 267.2.1.статті 267 ПКУ  є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу

2.3. Базою  оподаткуваннязгідно  пункту 267.3.1.статті 267 ПКУ  є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 2.2..

2.4. Ставкаподаткузгідно пункту 267.4 статті 267 ПКУ  встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 2.2..

2.5. Згідно пункту 267.5.1. статті 267 ПКУ базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

       2.6. порядок обчислення та сплати податку визначений п. 267.6. статті 267 ПКУ;

      2.7. Строки сплати податку вказані в п. 267.8. статті 267 ПКУ.

 

 

 

 

Секретар ради                                                                                  Л.Жарун                                                                        

                                                                                          Додаток 3

                                                                                         до рішення сільської ради

                                                                                         від ___________ №______

 

3.Туристичний збір

                                                                    

 3.1.Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають  в село  та  тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5  статті 268 ПКУ, а саме:

 а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази,  табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

 

      3.2.платниками збору не можуть бути особи, які вказані в п.п. 268.2.2 п.268.2. статті 268 ПКУ, а саме :

      а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі;

б) особи,  які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 3.1., що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади;

ж) члени сім’ї фізичної особи першого та/або другого ступеня споріднення,  які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 3.1., що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму.

 

       3.3. Ставка збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 3.1., у розмірі:

  •  0,1 відсоток  - для внутрішнього туризму;
  •  1,0 відсоток  - для в’їзного туризму

від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

     3.4. базою  справляння збору згідно  п. 268.4. статті 268 ПКУ  є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 3.1.;

    3.5. справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

     а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 268.7.2 пункту 268.7 статті 268 ПКУ, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 статті 268 ПКУ;

     б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" підпункту 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 ПКУ, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

      в) юридичними особами, які уповноважуються сільською радою  справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

  3.6. особливості справляння збору визначені п.268.6 статті 268 ПКУ

  3.7. порядок сплати збору встановлений п. 268.7. статті 268 ПКУ;

  3.8. базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

 

 

Секретар ради                                                                         Л.Жарун   Додаток 4

                                                                                             до рішення сільської ради

                                                                                            від _________ №_______

 

 

4.Збір за місця для паркування транспортних засобів

 

 

   4.1. Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з рішенням сільської організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках;

     4.2. об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням сільської ради,  спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні";

      4.3. базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету;

4.4.  ставки збору за місця для паркування транспортних засобів  встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі  0,075 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року»;

 

      4.5. порядок обчислення та строки сплати збору вказані в п. 268-1.5. статті 268-1 ПКУ;

 

     4.6. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

 

 

 

Секретар ради                                                                       Л.Жарун               

                                                                                                    Додаток 5

                                                                                             до рішення сільської ради

                                                                                        _______2019 №_________

 

5.Єдиний податок

 

     5.1.   Відповідно до п.   291.4. статті 291 ПКУ, суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

1) перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень;

2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

 

        5.2. не можуть бути платниками єдиного податку першої – другої  груп, особи які вказані в п.291.5. статті 291 ПКУ;

        5.3.  під побутовими послугами населенню, які надаються першою та другою групами платників єдиного податку, розуміються  види послуг, вказані в п. 291.7 статті 291 ПКУ; 

         5.4. порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої – другої  груп вказаний в  статті 292 ПКУ;

         5.5.  відповідно до статті 294 ПКУ податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої груп  є календарний рік ;

 

    5.6.  відповідно до п. 293.1. статті 293 ПКУ, ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

   5.7. відповідно до п.293.2. статті 293 ПКУ, фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими радами  для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;

2) для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

 

       5.9. порядок нарахування та строки сплати єдиного податку вказані в статті 295 ПКУ;

 

       5.10. відповідно до пункту 295.5. статті 295 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів;

 

 5.11. встановити фіксовані ставки єдиного податку   для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку - у  відсотках до  розміру прожиткового мінімуму :

 

 

Розмір ставок для платників єдиного податку 1 групи –

фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб та обсяг доходу яких протягом календарного року  не перевищує  300 000грн. 

           

Код

КВЕД

2010

Види господарської діяльності відповідно

до КВЕД - 2010

Розмір ставки для платників єдиного податку 1 групи у відсотках до  розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року,

47.81

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках  харчовими  продуктами

8%

47.82

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках  текстильними  виробами,  одягом  і  взуттям

8%

47.89

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках  іншими  товарами

8%

01.61

Допоміжна діяльність у рослинництві

8%

81.30

Надання ландшафтних послуг

8%

01.62

Допоміжна діяльність у тваринництві

8%

02.40

Надання допоміжних послуг у лісовому господарстві

8%

13.93

Виробництво килимів і килимових виробів

8%

13.96

Виробництво інших текстильних виробів н.в.і.у.

8%

13.99

Виробництво інших текстильних виробів н.в.і.у.

8%

14.31

Виробництво панчішно-шкарпеткових виробів

8%

14.39

Виробництво іншого трикотажного та в'язаного одягу

8%

14.11

Виробництво одягу зі шкіри

8%

14.13

Виробництво іншого верхнього одягу

8%

14.14

Виробництво спіднього одягу

8%

14.19

Виробництво іншого одягу й  аксесуарів

8%

14.20

Виготовлення виробів із хутра

8%

15.12

Виробництво дорожніх виробів, сумок, лимарно-сідельних виробів зі шкіри та ін. м-лів

8%

15.20

Виробництво взуття

8%

 16.23

Виробництво  інших  дерев»яних  будівельних  конструкцій  і  столярних  виробів

8%

16.29

Виробництво  інших   виробів  з  деревини:  виготовлення  виробів  з  корка,  соломки  та  рослинних  матеріалів  для  плетіння

8%

 25.12

Виробництво  металевих  дверей  і  вікон

8%

25.72

Виробництво  замків  і  дверних  петель

8%

25.99

Виробництво  інших  готових  металевих  виробів, н. .в. і. у.

8%

33.11

Ремонт і технічне обслуговування готових металевих виробів

8%

31.01

Виробництво меблів  для  офісів  і  підприємств  торгівлі

8%

31.02

Виробництво  кухонних  меблів

8%

31.09

Виробництво  інших  меблів

8%

45.20

Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів

8%

45.40

Торгівля  мотоциклами,  деталями , приладдям  до  них,  техобслуговування  і  ремонт 

8%

52.21

Допоміжне  обслуговування  наземного  транспорту

8%

95.23

Ремонт взуття

8%

95.21

Ремонт електронної апаратури побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку й зображення

8%

95.22

Ремонт побутових приладів, домашнього та садового обладнання

8%

95.25

Ремонт годинників

8%

95.29

Ремонт інших побутових виробів і предметів особистого вжитку

8%

13.30

Оздоблення текстильних виробів

8%

95.12

Ремонт обладнання зв'язку

8%

95.29

Ремонт інших побутових виробів і предметів особистого вжитку

8%

77.21

Прокат товарів для спорту та відпочинку

8%

77.22

Прокат відеозаписів і дисків

8%

77.29

Прокат інших побутових виробів і предметів особистого вжитку

8%

81.21

Загальне прибирання будинків

8%

81.22

Інша діяльність із прибирання  будинків і промислових об'єктів

8%

81.29

Інші види діяльності з прибирання

8%

74.20

Діяльність у сфері фотографії

8%

96.01

Прання та хімчистка текстильних і хутряних виробів

8%

96.02

Надання послуг перукарнями та салонами краси

8%

96.03

Організування поховань і надання суміжних послуг

8%

97.00

Діяльність домашніх господарств як роботодавців для домашньої прислуги

8%

 

 

5.11. встановити фіксовані ставки єдиного податку   для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць  для другої групи платників єдиного податку - у  відсотках до  розміру мінімальної заробітної плати.

 

 

                   Розмір ставок для платників єдиного податку 2 групи -

фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб

або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах,

одночасно не перевищує 10 осіб та обсяг доходу яких протягом календарного року  не перевищує 1 500 000 грн. 

 

Код

КВЕД

2010

Види господарської діяльності відповідно

до КВЕД - 2010

Розмір ставки для платників єдиного податку 2 групи у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої  на 1 січня податкового звітного року

01.11 

Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур 

12%

01.13

Вирощування овочів і баштаних культур ,корнеплодів і бульбоплодів

12%

01.19 

Вирощування інших однорічних і дворічних культур 

12%

01.24 

Вирощування зерняткових і кісточкових фруктів 

12%

 01.25

Вирощування ягід,горіхів,інших фруктів

12%

01.29 

Вирощування інших багаторічних культур 

12%

01.30

Відтворення  рослн

12%

01.41 

Розведення великої рогатої худоби молочних порід 

12%

01.42 

Розведення іншої великої рогатої худоби та буйволів 

12%

01.46 

Розведення свиней 

12%

01.47 

Розведення свійської птиці 

12%

01.49 

Розведення інших тварин 

12%

01.50 

Змішане сільське господарство 

12%

01.61 

Допоміжна діяльність у рослинництві 

12%

01.62 

Допоміжна діяльність у тваринництві 

12%

01.63

Післяурожайна діяльність

12%

01.70 

Мисливство, відловлювання тварин і надання пов'язаних із ними послуг 

12%

02.10 

Лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві 

12%

02.40 

Надання допоміжних послуг у лісовому господарстві 

12%

03.12 

Прісноводне рибальство 

12%

10.13 

Виробництво м'ясних продуктів 

12%

10.39 

Інші види перероблення та консервування фруктів і овочів 

12%

10.41 

Виробництво олії та тваринних жирів 

12%

10.51

Перероблення  молока,  виробництво  масла  та  сиру

15%

10.61 

Виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості 

12%

10.71 

Виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання 

12%

10.73 

Виробництво макаронних виробів і подібних борошняних виробів 

12%

10.89 

Виробництво інших харчових продуктів, н. в. і. у.

12%

10.92 

Виробництво готових кормів для домашніх тварин 

12%

13.92 

Виробництво готових текстильних виробів, крім одягу 

12%

13.94 

Виробництво канатів, мотузок, шпагату та сіток 

12%

14.11 

Виробництво одягу зі шкіри 

12%

14.12

Виробництво  робочого  одягу

12%

14.13 

Виробництво іншого верхнього одягу 

12%

14.19 

Виробництво іншого одягу й аксесуарів 

12%

14.20 

Виготовлення виробів із хутра 

12%

15.20 

Виробництво взуття 

12%

16.10 

Лісопильне та стругальне виробництво 

12%

16.21 

Виробництво фанери, дерев'яних плит і панелей, шпону 

12%

16.23 

Виробництво інших дерев'яних будівельних конструкцій і столярних виробів 

12%

16.29 

Виробництво інших виробів з деревини; виготовлення виробів з корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння 

12%

18.11 

Друкування газет 

12%

18.12 

Друкування іншої продукції 

12%

20.14 

Виробництво інших основних органічних хімічних речовин 

12%

22.11 

Виробництво гумових шин, покришок і камер; відновлення протектора гумових шин і покришок 

12%

22.23 

Виробництво будівельних виробів із пластмас 

12%

23.11 

Виробництво листового скла 

12%

23.12 

Формування й оброблення листового скла 

12%

23.31 

Виробництво керамічних плиток і плит 

12%

23.32 

Виробництво цегли, черепиці та інших будівельних виробів із випаленої глини 

12%

23.41 

Виробництво господарських і декоративних керамічних виробів 

12%

23.61 

Виготовлення виробів із бетону для будівництва 

12%

23.69 

Виробництво інших виробів із бетону гіпсу та цементу 

12%

23.70 

Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю 

12%

25.11 

Виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій 

12%

25.12 

Виробництво металевих дверей і вікон 

12%

25.72 

Виробництво замків і дверних петель 

12%

25.99 

Виробництво інших готових металевих виробів, н. в. і. у. 

12%

31.01 

Виробництво меблів для офісів і підприємств торгівлі 

12%

31.02

Виробництво  кухонних  меблів

12%

31.09 

Виробництво інших меблів 

12%

32.30

Виробництво  спортивних  товарів

12%

32.40 

Виробництво ігор та іграшок 

12%

32.99 

Виробництво іншої продукції, н. в. і. у. 

12%

33.13 

Ремонт і технічне обслуговування електронного й оптичного устатковання 

12%

33.14 

Ремонт і технічне обслуговування електричного устатковання 

12%

33.17 

Ремонт і технічне обслуговування інших транспортних засобів 

12%

33.19 

Ремонт і технічне обслуговування інших машин і устаткування 

12%

35.13 

Розподілення електроенергії 

12%

35.22 

Розподілення газоподібного палива через місцеві (локальні) трубопроводи 

12%

35.30 

Постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря 

12%

36.00 

Забір, очищення та постачання води 

12%

37.00 

Каналізація, відведення й очищення стічних вод 

12%

41.20 

Будівництво житлових і нежитлових будівель 

12%

42.11 

Будівництво доріг і автострад 

12%

42.99 

Будівництво інших споруд, н. в. і. у. 

12%

43.21 

Електромонтажні роботи 

12%

43.22 

Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування 

12%

43.29 

Інші будівельно-монтажні роботи 

12%

43.31 

Штукатурні роботи 

12%

43.32 

Установлення столярних виробів 

12%

43.33 

Покриття підлоги й облицювання стін 

12%

43.34 

Малярні роботи та скління 

12%

43.39 

Інші роботи із завершення будівництва 

12%

45.20 

Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів 

12%

45.32 

Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів 

12%

45.40 

Торгівля мотоциклами, деталями та приладдям до них, технічне обслуговування і ремонт мотоциклів 

12%

46.18

Діяльність  посередників,  що  спеціалізуються  в  торгівлі  іншими  товарами

12%

46.21 

Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин 

12%

46.31 

Оптова торгівля фруктами й овочами 

12%

46.32

Оптова  торгівля  м»ясом  і  м»ясними  продуктами 

12%

46.38 

Оптова торгівля іншими продуктами харчування,  у т. ч.  рибою, ракоподібними і молюсками 

12%

46.49 

Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення 

12%

46.90 

Неспеціалізована оптова торгівля 

12%

47.11 

Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування

12%

47.19 

Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах 

12%

47.21 

Роздрібна торгівля фруктами й овочами в спеціалізованих магазинах 

12%

47.22 

Роздрібна торгівля м'ясом і м'ясними продуктами в спеціалізованих магазинах 

12%

47.23 

Роздрібна торгівля рибою, ракоподібними та молюсками в спеціалізованих магазинах 

12%

47.24 

Роздрібна торгівля хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами в спеціалізованих магазинах 

12%

47.29 

Роздрібна торгівля іншими продуктами харчування в спеціалізованих магазинах 

12%

47.41 

Роздрібна торгівля комп'ютерами, периферійним устаткованням і програмним забезпеченням у спеціалізованих магазинах 

12%

47.43 

Роздрібна торгівля в спеціалізованих магазинах електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворення звуку й зображення 

12%

47.51 

Роздрібна торгівля текстильними товарами в спеціалізованих магазинах 

12%

47.52 

Роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах 

12%

47.53

Роздрібна  торгівля  килимовими  виробами,  покриттям  для  стін  та  підлоги  в  спеціалізованих  магазинах

12%

47.54 

Роздрібна торгівля побутовими електротоварами в спеціалізованих магазинах 

12%

47.59 

Роздрібна торгівля меблями, освітлювальним приладдям та іншими товарами для дому в спеціалізованих магазинах 

12%

47.61 

Роздрібна торгівля книгами в спеціалізованих магазинах 

12%

47.62 

Роздрібна торгівля газетами та канцелярськими товарами в спеціалізованих магазинах 

12%

47.64

Роздрібна торгівля  спортивним  інвентарем  у  спеціалізованих  магазинах

12%

47.65 

Роздрібна торгівля іграми та іграшками в спеціалізованих магазинах 

12%

47.71 

Роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах 

12%

47.72 

Роздрібна торгівля взуттям і шкіряними виробами в спеціалізованих магазинах 

12%

47.73 

Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах 

12%

47.75 

Роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними приналежностями в спеціалізованих магазинах 

12%

47.76 

Роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах 

12%

47.77 

Роздрібна торгівля годинниками  

12%

47.78

Роздрібна  торгівля  іншими  невживаними  товарами  в  спеціалізованих  магазинах

12%

47.79 

Роздрібна торгівля уживаними товарами в магазинах 

12%

47.81 

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами

15%

47.82 

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям 

12%

47.89 

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами 

12%

47.99 

Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами 

12%

49.31 

Пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення 

12%

49.32 

Надання послуг таксі 

12%

49.39 

Інший пасажирський наземний транспорт, н. в. і. у. 

12%

49.41 

Вантажний автомобільний транспорт 

12%

52.29 

Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту 

12%

55.10 

Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування 

12%

56.3

Обслуговування  напоями

12%

56.10 

Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування 

12%

56.29 

Постачання інших готових страв 

12%

58.11 

Видання книг 

12%

58.13 

Видання газет 

12%

62.01 

Комп'ютерне програмування 

12%

62.02 

Консультування з питань інформатизації 

12%

62.09 

Інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп'ютерних систем 

12%

63.11 

Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність 

12%

63.99 

Надання інших інформаційних послуг, н. в. і. у. 

12%

65.11 

Страхування життя 

12%

65.12 

Інші види страхування, крім страхування життя 

12%

65.30 

Недержавне пенсійне забезпечення 

12%

66.21 

Оцінювання ризиків та завданої шкоди 

12%

66.29 

Інша допоміжна діяльність у сфері страхування та пенсійного забезпечення 

12%

68.20 

Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (земельних ділянок загальна площа яких не перевишує 0,2 га, житлові приміщення загальна площа яких не перевищує 100 кв. метрів, нежитлові приміщення(споруди,будівлі)та/або їх частини загальна площа яких не перевищує 300 кв.метрів)

12%

69.10 

Діяльність у сфері права 

12%

69.20 

Діяльність у сфері бухгалтерського обліку ; консультування з питань оподаткування 

12%

70.22 

Консультування з питань комерційної діяльності й керування 

12%

71.12 

Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах 

12%

73.11 

Рекламні агентства 

12%

73.20 

Дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки 

12%

74.20 

Діяльність у сфері фотографії 

12%

75.00 

Ветеринарна діяльність 

12%

77.11 

Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів 

12%

77.12 

Надання в оренду вантажних автомобілів 

12%

77.31 

Надання в оренду сільськогосподарських машин і устатковання 

12%

78.30 

Інша діяльність із забезпечення трудовими ресурсами 

12%

79.11 

Діяльність туристичних агентств 

12%

80.10 

Діяльність приватних охоронних служб 

12%

81.22 

Інша діяльність із прибирання будинків і промислових об'єктів 

12%

81.30 

Надання ландшафтних послуг 

12%

82.19

Фотокопіювання,  підготовка документів  та  ін.  спеціалізована  допоміжна  офісна  діяльність

12%

82.92 

Пакування 

12%

82.99 

Надання інших допоміжних комерційних послуг, н. в. і. у. 

12%

85.53 

Діяльність шкіл підготовлення водіїв транспортних засобів 

12%

85.59 

Інші види освіти, н. в. і. у. 

12%

86.22 

Спеціалізована медична практика 

12%

86.23 

Стоматологічна практика 

12%

93.12

Діяльність  спортивних  клубів

12%

93.13

Діяльність  фітнес-центрів

12%

93.19 

Інша діяльність у сфері спорту 

12%

93.29 

Організування інших видів відпочинку та розваг 

12%

95.11 

Ремонт комп'ютерів і периферійного устатковання 

12%

95.21 

Ремонт електронної апаратури побутового призначення для приймання, записування, відтворення звуку й зображення 

12%

95.23 

Ремонт взуття та шкіряних виробів 

12%

95.24 

Ремонт меблів і домашнього начиння 

12%

95.25 

Ремонт годинників

12%

95.29 

Ремонт інших побутових виробів і предметів особистого вжитку 

12%

96.02 

Надання послуг перукарнями та салонами краси 

12%

96.03 

Організування поховань і надання суміжних послуг 

12%

96.04 

Діяльність із забезпечення фізичного комфорту 

12%

96.09 

Надання інших індивідуальних послуг, н. в. і. у. 

12%

 

 

 

Секретар  ради                                                                   Л.Жарун 

    АНАЛІЗ  РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

проекту рішення Вишнопільської    сільської ради

«Про місцеві податки і збори  на 2020 рік»

 

І. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом регулювання

        

Згідно зі статтею 10 та пунктом 12.3 статті 12 Податкового кодексу України законодавчо закріплено право органів місцевого самоврядування встановлювати місцеві податки та збори в межах своїх повноважень.

Податковим кодексом України визначено, що органи місцевого самоврядування приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів та офіційно оприлюднюють до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується їх застосування.

Місцеві податки та збори зараховуються в повному обсязі до місцевого бюджету  та, відповідно до діючого законодавства, є джерелом формування загального фонду місцевого бюджету, забезпечують збалансованість дохідної частини бюджету та задоволення нагальних потреб громади. Кошти від їх надходження спрямовуються на забезпечення діяльності функціонування бюджетних установ, благоустрій територій територіальної громади, виконання програм соціально-економічного розвитку  сільської  територіальної громади.

Виходячи з вищевикладеного, з метою безумовного виконання Податкового кодексу України( далі –ПКУ)  , недопущення суперечливих ситуацій, забезпечення дохідної частини місцевого бюджету, виконання програм соціально-економічного розвитку територіальної громади, сільська  рада має прийняти рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2020 рік».

У разі неприйняття рішення про встановлення місцевих податків і зборів на 2020 рік, відповідно до пункту 12.3.5 статті 12  ПКУ, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм ПКУ «із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю», що спричинить втрати дохідної частини бюджету. Як наслідок будуть не профінансовані соціальні програми громади, а саме:

        -  програма «Турбота» в частині соціального захисту жителів села  (_70 тис. грн..);

- утримання дошкільного навчального закладу  (енергоносії, харчування тощо) - 462,536    тис грн..;

-субвенція ( утримання медичної амбулаторії)                            зарплата,флюрографія,невідкладна    допомога) - 43,770  тис.грн.;

- поточний ремонт доріг ( 100 тис. грн..);

утримання  вуличного освітлення  ( 250,996 тис. грн..)

          -  підтримка спортивних заходів  - 18,300 тис.грн.

          - здійснення  заходів  із землеустрою  - 84 тис.грн.

          -утримання закладів  культури - 282,705 тис.грн.

 

 

Аналіз втрат до місцевого бюджету

 

 

 

 

з/п

Назва показника

У разі прийняття рішення про місцеві податки та збори на 2020 рік

У разі не прийняття рішення про місцеві податки та збори на 2020 рік

Відхилення,

  /грн./

Ставка %

Очікуваний обсяг надходжень   / грн./

Ставка%

 

Очікуваний обсяг надходжень  /грн../

1

Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки

(від 0,25% до 1% залежно від виду нерухомого майна

  4 800

0

0

 4 800

2

Єдиний податок

І гр. 8%

ІІ гр.  12%

залежно від виду господарської діяльності

   140 000

0

0

   140 000

 

3

Туристичний збір

0,1% - внутрішній туризм

1.0% - в»їзний  туризм

     0

0

0

        0

4

Збір за місця для паркування транспортних засобів 

0,075 %

       0

0

0

          0

 

 

 

 

 

 

 

Разом (втрати до бюджету)

Х

Х

Х

Х

  144 800  

У разі прийняття рішення «Про місцеві податки і збори на 2020 рік» очікується, що  в бюджет  сільської  громади надійдуть кошти в сумі 144 800 грн.

Туристичний збір  та збір за місця для паркування транспортних засобів  встановлюється  рішенням сільської ради на майбутнє, але не застосовуються, оскільки  туристи в село не їдуть,  місце для паркування транспортних засобів не визначене.

Рішення  про встановлення ставок земельного податку  приймається  сільською радою окремо. Тому в цьому аналізі регуляторного впливу  не розраховуються  втрати  до місцевого бюджету у разі не  прийняття рішення про встановлення ставок земельного податку.

Разом з тим, при прийнятті рішення «Про місцеві податки і збори на 2020 рік»  необхідно забезпечити баланс інтересів суб’єктів господарювання, громадян та органу місцевого самоврядування.

 Забезпечити  баланс  всіх суб»єктів, на які рішення здійснює    вплив,  можливо  встановивши  розміри  ставок місцевих податків , які б забезпечили  наповнення місцевого бюджету, з метою  фінансування  програм соціального захисту жителів села з однієї сторони  та не призвели б до скорочерення кількості зареєстрованих   підприємців через  завелике податкове навантаження  з іншої сторони.

Таким чином, сільська рада, враховуючи пропозиції підприємців, не підвищувала ставки податків.  Розміри ставок місцевих податків і зборів залишаються на рівні минулорічних. Всі розміри ставок місцевих податків і зборіввстановлено на рівні середніх показників.

Під час проведення консультацій з  підприємцями пропозицій про зменшення  ставок податків  не надходило.

Важливість проблеми при затвердженні місцевих податків і зборів полягає в необхідності наповнення місцевого бюджету та спрямування отриманих коштів від сплати податків на вирішення соціально-економічних проблем громади, благоустрій населених пунктів,  покращення інфраструктури.

         Враховуючи, вищевикладене,  розробляється проект рішення „Про місцеві податки і збори  на 2020 рік»  та оприлюднюється на офіційному сайті сільської ради та  на спеціальному стенді для офіційних повідомлень  .

 

Основні групи, на які проблема справляє вплив:

Групи

Так

Ні

Громадяни

так

 

Держава

так

 

Суб’єкти господарювання

так

 

у тому числі суб’єкти малого підприємництва*

так

 

 

Обґрунтування неможливості вирішення проблеми за допомогою ринкових механізмів:

 Застосування ринкових механізмів для вирішення вказаної проблеми не є можливим, оскільки здійснення вищезазначених заходів є засобом державного регулювання та відповідно до Податкового кодексу України є компетенцією сільської  ради.

Обґрунтування неможливості вирішення проблеми за допомогою діючих регуляторних актів:

Зазначена проблема не може бути вирішена за допомогою діючих регуляторних актів, оскільки ставки податків, затверджені рішенням  сільської  ради «Про місцеві податки і збори на 2019 рік» від   07.06.2018 р.  №29/7-9 застосовуються лише на 2019 рік.

 

 

 

 

II. Цілі державного регулювання

Цілі державного регулювання, безпосередньо пов'язані з розв'язанням проблеми:

Проект регуляторного акта спрямований на розв’язання проблеми, визначеної в попередньому розділі.

 Основними цілями регулювання є:

- здійснити планування та прогнозування надходжень від місцевих податків та зборів при формуванні бюджету;

- встановити доцільні і обґрунтовані розміри ставок місцевих податків і зборів з урахуванням рівня платоспроможності громадян та суб’єктів господарювання та відповідно до потреб місцевого бюджету;

 - встановити пільги щодо сплати місцевих податків і зборів;

 - забезпечити своєчасне надходження до сільського  бюджету місцевих податків та зборів;

- забезпечити відкритість процедури, прозорість дій органу місцевого самоврядування.

 

ІІІ.  Визначення та оцінка способів досягнення визначених цілей

  1. Визначення альтернативних способів

 

Вид альтернативи

Опис альтернативи

Альтернатива 1.

Не виносити на розгляд сесії сільської  ради та не приймати  рішення сільської  ради «Про місцеві податки і збори» на 2020 р.

У такому випадку відповідно до пункту 12.3.5 статті 12 Податкового кодексу України, місцеві податки і збори сплачуються платниками у порядку, встановленому Кодексом за  мінімальними ставками, що не сприятиме наповненню місцевого бюджету в можливих обсягах.

Через очікуванні втрати місцевого бюджету не можливо в повному обсязі профінансувати заходи соціального, економічного та інженерного значення (благоустрій, утримання комунальних закладів та інше.)

Альтернатива 2.

Прийняти  рішення «Про місцеві податки і збори» на 2020 рік у запропонованому вигляді

Прийняття даного рішення забезпечить досягнення встановлених цілей, чітких та прозорих механізмів справляння та сплати місцевих податків і зборів на території села та відповідне наповнення місцевого бюджету.

Забезпечить  фінансову основу самостійності органу місцевого самоврядування. Надходження коштів до місцевого бюджету дозволить профінансувати в повному об’ємі благоустрій села, поточний ремонт доріг та інші соціальні програми.

Крім того, при визначенні розміру ставок податків та зборів, враховані пропозиції підприємців, що дозволить уникнути соціальної напруги та сприятиме підвищенню рівня довіри до місцевої влади.

Альтернатива 3

Встановлення максимальних ставок місцевих податків і зборів на 2020 рік.

 За рахунок прийняття максимальних ставок  можливе  перевиконання дохідної частини місцевого бюджету. Проте, прийняття такого рішення призведе до значного збільшення навантаження  на суб’єктів господарювання, що в свою чергу призведе  до нарахування пені, штрафних санкцій за несвоєчасну сплату,  збільшить недоїмку із сплати податків і зборів.  Можливе скорочення  кількості зареєстрованих СПД. Можливе виникнення соціальної напруги,  непорозуміння між місцевою владою та СПД.

 

2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

 Оцінка впливу на сферу інтересів органів місцевого самоврядування

Вид альтернативи

 Вигоди

  Витрати

Альтернатива 1

Відсутні

Втрати місцевого бюджету у сумі 144 800     грн., за рахунок сплати податків за мінімальними ставками .

Альтернатива 2

1. Забезпечить дотримання вимог Податкового кодексу України, реалізацію наданих органам місцевого самоврядування повноважень.

2. Забезпечить відповідні надходження до місцевого бюджету від сплати місцевих податків і зборів (прогнозована сума 144 800          грн.).

3.Створить сприятливі фінансові можливості сільської влади для задоволення соціальних та інших потреб територіальної громади.

4. Вдосконалить відносини між місцевою владою та СПД .

Відсутні

Альтернатива 3

Додаткові  надходження коштів до місцевого бюджету (орієнтовно у сумі 280 000 грн.) та спрямування їх на соціально-економічний розвиток громади

Існування ризику переходу діяльності суб’єктів господарювання в «тінь» та несплата податків. Погіршення іміджу місцевої влади.

 

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

Вид альтернативи

 Вигоди

  Витрати

Альтернатива 1

Сплата податку за мінімальними ставками, передбаченими Податковим кодексом України

Витрати пов’язані лише з платою за землю із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.  в сумі:    2900     грн.

Альтернатива 2

Вирішення соціально-економічних проблем громади за рахунок наповнення дохідної частини місцевого бюджету

Сплата податків за встановленими ставками

Альтернатива 3

Вирішення більшої кількості соціальних проблем села  за рахунок значного зростання дохідної частини сільського бюджету

Надмірне податкове  навантаження призведе до несвоєчасних сплати місцевих податків та зборів, а це в свою чергу до нарахування пені та штрафних санкцій.

 

 

 

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

 

За даними Тальнівського  відділення Звенигородської  ОДПІ   станом на 01.01.2019 року

                    

Показник

Великі

Середні

Малі

В тому числі мікро

Разом

Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць*

0

0

11

11

11

Питома вага групи у загальній кількості, відсотків

0 %

0 %

100 %

100%

100 %

 

Вид альтернативи

 Вигоди

  Витрати

Альтернатива 1

Сплата податків і зборів за мінімальними ставками, передбаченими Податковим кодексом України

              0

Альтернатива 2

Сплата податків і зборів за обґрунтованими ставками. Встановлення пільг по сплаті податків для окремих категорій громадян.

Відкритість процедури, прозорість дій місцевого самоврядування.

Вдосконалить відносини між місцевою владою та суб’єктами господарювання,  пов’язаних зі справлянням податків та зборів, оскільки враховані пропозиції суб’єктів підприємницької діяльності.

Затрати часу, необхідні для ознайомлення з рішенням про місцеві податки і збори.

Сплата податків за запропонованими ставками (144 800     грн.).

Детальна інформація щодо очікуваних витрат наведено у додатку  до цього АРВ

Альтернатива  3

 

Відсутні.

За рахунок прийняття максимальних ставок додаткові витрати орієнтовно будуть складати 280 000 грн. Надмірне податкове  навантаження спричинить додаткові (непомірні) витрати малого бізнесу .

У зв’язку з відсутністю суб'єктів господарювання великого і середнього підприємництва, що підпадають під дію регуляторного акту, витрати на  одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного  акта згідно Додатка 2 до Методики проведення аналізу впливу  регуляторного актане розраховувалися.

         

 ІV.  Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей        

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми)

Бал результативності ( за чотирибальною системою оцінки)

Коментарі щодо присвоєння відповідного бала

Альтернатива 1

1 - цілі прийняття регуляторного акта не можуть бути досягнуті (проблема продовжує існувати)

Така альтернатива є не прийнятною, оскільки місцеві податки та збори будуть сплачуватися платниками відповідно  до Податкового  кодексу України за мінімальними ставками,  громадяни  втратять додаткові пільги. Зменшаться надходження до місцевого бюджету , а це не дозволить  профінансувати  в повній мірі соціально-економічні та інші  програми. Очікуванні втрати до  місцевого бюджету складатимуть 144 800  грн..

 

Альтернатива 2

3 - цілі прийняття проекту регуляторного акта можуть бути досягнуті майже повною мірою (усі важливі аспекти проблеми існувати не будуть)

Прийняття даного рішення сільської  ради забезпечить досягнути встановлених цілей, чітких та прозорих механізмів справляння та сплати місцевих податків і зборів на території села  та відповідне наповнення місцевого бюджету.

 До бюджету територіальної громади надійде орієнтовно грн. Таким144 800   чином, прийняттям вказаного рішення буде досягнуто балансу інтересів громади і платників податків і зборів.

 Альтернатива  3

2- цілі прийняття регуляторного акта будуть досягнуті частково

Надмірне податкове навантаження на суб’єктів господарювання  знівелює вигоди від збільшення дохідної частини бюджету, а саме існує ризик переходу  суб’єктів господарювання   в «тінь». Балансу інтересів досягнуто не буде.

                      

Рейтинг результативності

Вигоди

(підсумок)

Витрати

(підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

Альтернатива 2

Наповнення місцевого бюджету та спрямування фінансового ресурсу на соціально-економічний розвиток громади.

 Сплата податків і зборів СПД та громадянами за обґрунтованими ставками.  

Сплата податків за запропонованими ставками 144 800  грн. Детальна інформація щодо очікуваних витрат СПД наведено у додатку  до цього АРВ.

Наповнення місцевого бюджету, збереження кількості суб’єктів господарювання та робочих місць

Альтернатива 3

Додаткові надходження коштів до місцевого бюджету (280 000 грн.) та спрямування їх  на вирішення соціальних проблем територіальної   громади .

Надмірне податкове навантаження (_280 000грн. ) спричинить занепад малого бізнесу.

Детальна інформація щодо очікуваних витрат СПД наведено у додатку  до цього АРВ

Додаткове наповнення сільського  бюджету.

Надмірне навантаження на СПД, можливе скорочення кількості СПД.

Альтернатива 1

Сплата податків за мінімальними ставками, передбаченими Податковим кодексом України

Зменшення надходжень у місцевий бюджет.

Сумарні витрати,       144 800  грн.

Зменшення надходжень до сільського  бюджету, підвищення соціальної напруги за причини погіршення якості життя членів громади

 

    

Рейтинг

 

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта

Альтернатива 2

Альтернатива є  доцільною. Прийняття рішення забезпечить наповнення  місцевого  бюджету. Податкове навантаження для платників  місцевих податків і зборів не буде надмірним. Досягнення балансу інтересів  органу місцевого самоврядування та платників  місцевих податків і зборів.

Зміни до чинного законодавства:

  • Податкового кодексу України;
  • Бюджетного кодексу України;
  • Земельного кодексу України;

та інші закони (зміна мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, тощо).

Виникнення податкового боргу про причині не сплати місцевих податків та зборів.

Альтернатива 3

Цілі регулювання можуть бути досягнуті частково. Надмірне податкове навантаження на суб'єктів господарювання знівелює вигоди від значного збільшення дохідної частини місцевого бюджету. Балансу інтересів досягнути неможливо.

Зміни до чинного законодавства:

  • Податкового кодексу України;
  • Бюджетного кодексу України;
  • Земельного кодексу України;

та інші закони (зміна мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, тощо).

Виникнення податкового боргу про причині не сплати місцевих податків та зборів.

Альтернатива 1

У разі неприйняття регуляторного акта, податок справлятиметься по мінімальним ставкам, що спричинить втрати доходної частини бюджету і відповідно не виконання бюджетних програм.  Вказана альтернатива є неприйнятною.

Зміни до чинного законодавства:

  • Податкового кодексу України;
  • Бюджетного кодексу України;
  • Земельного кодексу України;

та інші закони (зміна мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, тощо).

           Таким чином для реалізації обрано Альтернативу 2 – встановлення економічно- обґрунтованих місцевих податків та зборів,  що є посильними для платників податків, та забезпечить фінансову основу самостійності органу місцевого самоврядування –  сільської  ради.

                                                                                        

          V. Механізм, який пропонується застосувати для розв’язання проблеми

 

Запропоновані механізми регуляторного акта, за допомогою яких можна розв’язати проблему:

В результаті визначення цілі, проведення аналізу поточної ситуації на території сільської ради , аналітичних показників Звенигорродської  ОДПІ Черкаської області,  станом на 01.01.2019 року, проведених консультацій, нарад та зустрічей, основним механізмом, який забезпечить розв’язання визначеної проблеми є встановлення запропонованих місцевих податків і зборів на 2020 рік.

 

Заходи, які мають здійснити органи влади для впровадження цього регуляторного акта:  

Розробка проекту рішення сільської  ради "Про встановлення місцевих податків і зборів на 2020 р.» та АРВ до нього.

Проведення консультацій з суб'єктами господарювання.

Оприлюднення проекту разом з АРВ та отримання пропозицій і зауважень.

 Підготовка експертного висновку постійної відповідальної комісії щодо відповідності проекту рішення вимогам статей 4, 8 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Отримання пропозицій по удосконаленню від Державної регуляторної служби України.

Прийняття рішення на пленарному засіданні сесії  сільської  ради.

Оприлюднення рішення у встановленому законодавством порядку.

Проведення заходів з відстеження результативності прийнятого рішення.

 

За результатами проведених розрахунків очікуваних  витрат та вигод СПД, прогнозується, що прийняття зазначеного проекту рішення дозволить забезпечити  баланс інтересів суб’єктів господарювання, громадян та органу місцевого самоврядування. А його застосування буде ефективним для вирішення проблеми, зазначеній в розділі І цього АРВ.

 

VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги.

 

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва не підлягають розрахунку, оскільки встановлені нормами Податкового кодексу України. Органи місцевого самоврядування наділені повноваженнями лише встановлювати ставки місцевих податків та зборів, не змінюючи порядок їх обчислення, сплати та інші адміністративні процедури.

Тест малого підприємництва додається.

 

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Термін дії акта:

один рік

Обґрунтування запропонованого терміну дії акта:

У разі, якщо сільська  рада у термін до 01 липня не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів на наступний рік, такі податки справляються, виходячи з норм цього Кодексу, із застосуванням їх мінімальних ставок та без застосування відповідних коефіцієнтів, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (підпункт 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 ПКУ, абзац 2 частина 5 розділу XIX Прикінцеві положення ПКУ).

Враховуючи норми Бюджетного та Податкового кодексів України, органи місцевого самоврядування мають щорічно переглядати розміри ставок місцевих податків та зборів, що справляються в установленому ПКУ порядку. Відповідні ставки будуть діяти лише протягом року, на який прийняті.

 

VIII.  Визначення показників результативності дії регуляторного акта

  • Розмір надходжень до  місцевого бюджету , пов'язаних з дією акта.
  • Кількість суб`єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюється дія акта.
  • Розмір коштів, що витрачатимуться суб’єктами господарювання та/або фізичних осіб, пов’язаними з виконаннями вимог акту.
  • Рівень поінформованості суб`єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта

 

Прогнозні показники результативності.

п/н

Назва показника

У разі прийняття рішення про місцеві податки та збори на 2020 р.

/грн./

1

Разом надходжень до місцевого бюджету(очікуваний обсяг надходжень), в тому числі:

 144 800    грн. 

 

- Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

4 800 грн.

 

- Єдиний податок

140 000 грн.

 

-Туристичний збір

0

 

-Збір за місця для паркування транспортних засобів 

0

2

Кількість суб`єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта

11

 

3

Час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта, годинина 1 суб’єкта .

1,5 години

4

Розмір коштів, що витрачатимуться суб’єктами господарювання та/або фізичних осіб, пов’язаними з виконаннями вимог акту (  сума податків і зборів та вартість адміністративних процедур, що  витрачатиметься  одним  суб’єктом   малого підприємництва)

13 163,6+ 37,69=  13 201,3грн.

5

Рівень поінформованості суб`єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта,

Оприлюднені повідомлення, проект рішення, АРВ:

- на офіційному сайті сільської ради;

- на стенді сільської  ради

 

 Високий

 

IX. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

 

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися виконавчим комітетом  сільської  ради.

Метод проведення відстеження результативності:

Статистичний

Вид даних, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності:

Статистичні

- аналітичні показники  Звенигородської ОДПІ у Черкаській області;

- інформація бухгалтерської служби сільської  ради.

 Базове відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися до дня набрання чинності цим регуляторним актом.

Повторне відстеження результативності буде здійснюватися за три місяці  до  дня  закінчення визначеного строкудії регуляторного акта.

 

 

 

 

 

 

 

Сільський голова                                                           Т.Гудзенко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток ____

до аналізу регуляторного впливу

 

ТЕСТ

 малого підприємництва (М-Тест)

 

1. Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання

Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником у період з 01.04. 2019р. по 12.04.2019р.

 

Порядковий номер

Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо)

Кількість учасників консультацій, осіб

Основні результати консультацій (опис)

1

 

 Консультації

     8

Обговорено запропоновані ставки податків. Отримано інформацію від представників мікро та малого підприємництва щодо необхідних ресурсів, а саме їх витрат (витрат часу та матеріальних) на запровадження регулювання

2

 

Робоча зустріч з представниками малого бізнесу

      8

Обговорено запропоновані ставки податків. Отримано інформацію від представників мікро та малого підприємництва щодо необхідних ресурсів, а саме їх витрат (витрат часу та матеріальних) на запровадження регулювання

 

2. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів малого підприємництва (мікро- та малі):

 кількість суб’єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання: 11  (одиниць), ), у тому числі малого підприємництва -  (одиниць) та мікропідприємництва 11  (одиниць)

 

питома вага суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив  100,00 (відсотків)

 

 

3. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання вимог регулювання

 

 

Порядковий номер

Найменування оцінки

У перший рік (стартовий рік провадження регулювання)

Періодичні (за наступний рік)

Витрати за п'ять років

Оцінка "прямих" витрат суб'єктів малого підприємництва на виконання регулювання

1

Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів)

0

0

0

2

Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування

0

0

0

3

Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати - витратні матеріали)

0

0

0

4

Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування)

0

0

0

5

Інші процедури

(сплата податків та зборів, визначених рішеннями  сільської  ради на 2020 рік одним суб»єктом малого  підприємництва ), гривень

 

13 163,6

-

-

6

Разом, гривень Формула:

(сума рядків 1 + 2 + 3 + 4 + 5)

13 163,6

0

0

7

Кількість суб'єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць

                                11

8

Сумарно, гривень Формула:

відповідний стовпчик "разом" Х кількість суб' єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 6 Х рядок 7)

     144 800   

0

0

Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

      Розрахунок вартості 1 людино-години:

     норма робочого часу на 2019 рік становить при 40-годинному робочому тижні – 1993 години (норми тривалості робочого часу на 2019 рік  відповідно до листа Мінсоцполітики від 08.08.2018
№ 78/0/206-18 «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2018 рік»);

  використовується мінімальна заробітна плата, яка згідно із Законом України від 23.11.2018
№ 2629-VIII «Про державний бюджет України на 2019 рік» з 01.01.2019 у місячному розмірі становить 4173,0 грн., у погодинному розмірі – 25,13 грн.

9

Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання

1 год*25,13  грн= 25,13

0

0

10

Процедури організації виконання вимог регулювання: Внесення змін до внутрішніх процедур обліку та звітності

0,5 год*25,13 грн= 12,56

0

0

11

Процедури офіційного звітування

0

0

0

12

Процедури щодо забезпечення процесу перевірок

0

0

0

13

Інші процедури

Х

Х

Х

14

Разом, гривень

37,69

Х

0

15

Кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць

11

16

Сумарно, гривень

414,59

Х

0

           

 

БЮДЖЕТНІ ВИТРАТИ

 на адміністрування регулювання для суб’єктів малого і мікропідприємництва

 

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва не підлягають розрахунку, оскільки встановлені нормами Податкового кодексу України. Органи місцевого самоврядування наділені повноваженнями лише встановлювати ставки місцевих податків (зборів), не змінюючи порядок їх обчислення, сплати та інші адміністративні процедури.

 

4. Розрахунок сумарних витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання

 

Показник

Перший рік регулювання (стартовий), гривень

За п’ять років, гривень

1

Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

144 800

0

2

Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

414,59

0

3

Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого регулювання

145 214,59

0

4

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва

0

0

5

Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання

145 214,59

0

 

5. Розроблення корегуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання

На основі аналізу статистичних даних, що наданні бухгалтерською службою сільської  ради та під час консультацій, проведених із суб’єктами підприємництва, визначено, що зазначені ставки податків є прийнятними для суб’єктів малого підприємництва.  

 

Сільський голова                                                               Т.Гудзенко

 

 

  Експертний висновок

постійної комісії сільської ради з питань планування,  бюджету та фінансів  щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта – рішення    сільської  ради «Про встановлення  місцевих податків і зборів  на 2020 рік» 

 

 

         Розробник проекту регуляторного акта -  виконком сільської  ради, уповноважений на це сільською радою .

         Проаналізувавши проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу, експертна комісія визначає наступне.

 

1.Відповідність проекту регуляторного акта принципам державної регуляторної політики, встановленим статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»

Відповідно до Податкового кодексу України  із змінами (надалі - кодекс) визначено вичерпний перелік місцевих податків і зборів, порядок їх адміністрування, компетенцію контролюючих органів та повноваженнясільських  рад щодо встановлення їх рівня.

Кодексом визначено, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (надалі - податок), є обов’язковим для встановлення місцевими радами, які зобов’язані у визначений період прийняти відповідне рішення про встановлення ставок податку на об’єкти житлової нерухомості з розрахунку на календарний рік  у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати, установленої на 1 січня звітного ( податкового) року.

Таким чином, з метою безумовного виконання вимог кодексу та недопущення суперечливих ситуацій, необхідно прийняти регуляторний акт, який установлюватиме ставки податку на об’єкти житлової та нежитлової  нерухомості, ставки єдиного, транспортного податку та збори за паркову автомобілів та туристичний збір.

       Тому, зазначена проблема не може бути розв’язана за допомогою чинних регуляторних актів.

           Ситуація яка вплинула  на необхідність його розробки, свідчить про необхідність  регулювання господарських відносин з метою встановлення конкретних, в межах чинного законодавства,   ставок місцевих податків і зборів з метою  вирішення існуючої проблеми.

 

          Механізм вирішення проблеми, запропонований у проекті відповідає потребам та ринковим вимогам з урахуванням усіх прийнятних альтернатив.    

           В аналізі регуляторного впливу  проаналізовано всі  прийнятні  альтернативи.

 

 

          Запропонований регуляторний акт має вплив на громадян, суб»єктів малого підприємництва та органи місцевого самоврядування

      Крім того, проект передбачає забезпечення досягнення внаслідок дії регуляторного акта максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів та балансу інтересів  громадян, суб»єктів господарювання   та держави.

       При підготовці  регуляторного акту досягнуто забезпечення  балансу інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави.Забезпечити  баланс  всіх суб»єктів, на які рішення здійснює    вплив,  можливо  встановивши  розміри  ставок місцевих податків , які б забезпечили  наповнення місцевого бюджету, з метою  фінансування  програм соціального захисту жителів села з однієї сторони  та не призвели б до скорочерення кількості зареєстрованих   підприємців через  завелике податкове навантаження  з іншої сторони. Розробник, враховуючи пропозиції підприємців, не підвищував ставки податків.  Розміри ставок місцевих податків і зборів залишаються на рівні минулорічних.

      В цілому при підготовці проекту регуляторного акта витримана послідовність регуляторної діяльності: проект відповідає цілям державної регуляторної політики, а також його включено до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік , строк підготовки І півріччя.

        Проект регуляторного акта розроблено після консультацій з суб»єктами малого бізнесу. Після  представлення проекту рішення  та аналізу регуляторного впливу  на сесії сільської ради, їх буде  розміщено  на офіційному веб-сайті сільської  ради в мережі Інтернет та на стенді сільської ради,  про що буде повідомлено за 5 днів на офіційному веб-сайті сільської  ради в мережі Інтернет для подальшого внесення пропозицій та зауважень.

        Таким чином, проект регуляторного акта – проект рішення сільської  ради  відповідає усім принципам державної регуляторної політики встановленим статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а саме: доцільність, адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність, прозорість та врахування громадської думки.

 

 

         2. Проект регуляторного акта -  рішення сільської  ради відповідає вимогам статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо підготовки аналізу регуляторного впливу:

 

  Аналіз регуляторного впливу підготовлений  до оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень та пропозицій.

Розробник проекту регуляторного акта при підготовці аналізу регуляторного впливу :

Визначив  та проаналізував  проблему, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання господарських відносин, а також оцінити важливість цієї проблеми;

обґрунтував, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів і потребує державного регулювання;

обґрунтував , чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою діючих регуляторних актів;

визначив  очікувані результати прийняття запропонованого регуляторного акта, у тому числі здійснив  розрахунок очікуваних витрат та вигод суб’єктів господарювання, громадян та держави внаслідок дії регуляторного акта;

визначив  цілі державного регулювання;

визначив  та оцінив  усі прийнятні альтернативні способи досягнення встановлених цілей;

аргументував  переваги обраного способу досягнення встановлених цілей;

описав  механізми і заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта;

обґрунтував  можливість досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта;

обґрунтував , що досягнення запропонованим регуляторним актом встановлених цілей є можливим з найменшими витратами для суб’єктів господарювання, громадян та держави;

обґрунтував , що вигоди, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акта, виправдовують відповідні витрати у випадку, якщо витрати та/або вигоди не можуть бути кількісно визначені;

оцінив  можливість впровадження та виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги;

оцінив  ризик впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта;

обґрунтував запропонований строк чинності регуляторного акта;

визначив показники результативності регуляторного акта;

визначив  заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття.

 

          

      

 

        Після впровадження всіх механізмів щодо адміністрування податку на державному рівні, із прийняттям цього регуляторного акта передбачаються надходження до бюджету села  від сплати податку.

           Досягнення цим регуляторним актом визначених цілей вплине на витрати територіальної громади (платників податків) у вигляді коштів на сплату податків і зборів, але й  надасть вигоди, а саме додаткові надходження до бюджету села  для направлення їхна поліпшення соціальних гарантій тієї ж територіальної громади.

         Крім кількісних показників, до вигод належить забезпечення поліпшення соціальних гарантій населення та фінансування сільських  програм за рахунок збільшення надходжень коштів до сільського бюджету, у тому числі від сплати місцевих податків і зборів.

          Впровадження та виконання вимог регуляторного акта не залежить від ресурсів органу місцевого самоврядування, а платники податку повинні сплачувати місцеві податки і збори по ставках, передбачених проектом цього рішення, та відповідно до норм, передбачених Податковим кодексом  України.

          В подальшому внесення змін до зазначеного рішення можливе у разі зміни чинного законодавства України або виникнення необхідності у нормативному врегулюванні певних правовідносин.

           Термін дії запропонованого регуляторного акта – 2020 рік .

За підсумками аналізу відстеження його результативності, а також у разі потреби та з прийняттям  урядом нормативних актів, до нього теж будуть уноситися відповідні зміни згідно з регуляторною процедурою.

           В зв’язку з тим, що для визначення рівня результативності дії регуляторного акта необхідно використовувати виключно статистичні дані, базове відстеження буде здійснено до дня набрання чинності регуляторного акту.

Повторне відстеження результативності буде здійснюватися за три місяці  до  дня  закінчення визначеного строку дії регуляторного акта.

 За результатами  проведеного відстеження  буде можливо порівняти показники базового та повторного відстежень. У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань, вони будуть усунені шляхом унесення відповідних змін до регуляторного акта.

 

         3. Узагальнений висновок

 

          Враховуючи проведену експертизу, проект регуляторного акта – рішення сільської  ради  та аналіз його регуляторного впливу відповідають вимогам статей 4 та 8 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

 

    

Голова постійної комісії сільської

ради з питань планування,

 бюджету   та фінансів                                                    Войченко Л.В.